membrana dachowa, membrana na dach, alchimica

Membrana na dach najwyższej jakości – tylko Hyperdesmo od Alchimica

Perspektywa wymiany pokrycia dachowego nie napawa optymistycznie. Nie dość, że to dużo pracy i spore koszty, to jeszcze nie wiemy do końca, z czego zbudować dach. Nie chcemy korzystać z tradycyjnych sposobów, szukamy czegoś nowego. Czy membrana dachowa od Alchimica to rzeczywiście najlepsza opcja?

Jaka membrana na dach będzie najlepsza?

Można powiedzieć, że dach obok fundamentów to jeden z ważniejszych elementów konstrukcyjnych każdego budynku. Do jego postawienia trzeba zatrudnić wykwalifikowaną ekipę, tak samo, jak do pokrycia go odpowiednim materiałem. Czyli jakim – można zapytać. Ile osób, tyle odpowiedzi, a ci, co pierwszy raz mają z tym do czynienia, często wybierają wysłużone, ale i sprawdzone tradycyjne metody, decydując się na papę bądź blachodachówkę.

Tymczasem technologia poszła bardzo do przodu i dzisiaj poza tymi sposobami mamy też ofertę pokrycia dachu tzw. membranami. Do wyboru są między innymi PCV i EPDM, ale nie są to produkty szczególnie warte polecenia, ponieważ charakteryzują się wieloma wadami. W tym zestawieniu membrana dachowa Alchimica jawi się jako produkt doskonały. Zresztą, zobaczmy sami.

membrana dachowa, membrana na dach, alchimica

Zalety, jakie ma płynna membrana dachowa od Alchimica:

  • Stosowanie płynnych membran to po pierwsze oszczędność czasu, po drugie pieniędzy. A to dlatego, że można ją nakładać na zniszczone pokrycie dachowe. To zupełnie inaczej niż w przypadku bardziej tradycyjnych materiałów, które stosuje się dopiero, gdy dach zostanie dokładnie wyczyszczony. I nie ma obaw, że taka aplikacja wpłynie źle na kondycję dachu.
  • Opracowany sposób starannej aplikacji sprawia ponadto, że nie powłoce nie mają prawa pojawić się szwy, co znacząco zwiększa wytrzymałość dachu, zwłaszcza w miejscach, w których montuje się różne elementy jak klimatyzatory i anteny.
  • Pasuje na wszystkie dachy – pochyłe i płaskie, do budynków komercyjnych oraz przemysłowych. Stosowana na całym świecie, także w krajach, gdzie panują ekstremalnie ciężkie warunki pogodowe. Zresztą, jak ktoś nie wierzy na słowo, niech spojrzy na liczby. 10 milionów – tyle właśnie metrów kwadratowych dachów, ale również innych miejsc (m.in. tarasów) pokryto płynną membraną.
  • Poza tym, membranę aplikuje się niezwykle szybko, a mimo to nie trzeba się bać, że przez tak krótki czas nakładania pozostaną jakieś niepokryte miejsca. Membrana jest równomiernie aplikowana, także w trudno dostępnych miejscach, a jej długa gwarancja – 25 lat – to dowód, że mamy do czynienia z najbardziej solidnym systemem na rynku.
  • Oczywiście, jest odporna nie tylko na warunki pogodowe (opady, promieniowanie UV itd.), ale również na przetarcia czy pęknięcia.

membrana dachowa, membrana na dach, alchimica

Płynna membrana dachowa – jakie rodzaje są do wyboru?

Hyperdesmo od Alchimica to kilka produktów, a każdy z nich cechuje doskonałymi właściwościami. Poznajmy ich charakterystykę.

  • Pierwsza z nich – Hyperdesmo to jednoskładnikowa membrana poliuretanowa, która tworzy bardzo elastyczną, bezszwową, odporną na różne warunki powłokę. Pasuje niemal do każdego podłoża. W jej składzie znajdują się czyste elastomerowe hydrofobowe żywice z dodatkiem nieorganicznym. Aplikacja jest niezwykle prosta, bo można ją zrobić wałkiem, pędzlem bądź najwygodniej i najszybciej – natryskiem hydrodynamicznym. Idealna na dachy, ale sprawdza się doskonale także w innych miejscach jak balkony, tarasy, a nawet systemy odpływowe i zbiorniki wodne.
  • Hyperdesmo Particular to kolejna z serii niezawodnych powłok membranowych spod znaku firmy Alchimica. Tiksotropowa, zbrojona włóknem szklanym. Nadaje się przede wszystkim do hydroizolacji i ochrony detali konstrukcyjnych dachów oraz instalacji technicznych. Membrana szybko ulega wiązaniu, tworząc spójną, pozbawioną pęcherzy powierzchnię o doskonałych właściwościach. Dobra do kominów, rynien czy systemów fotowoltaicznych.
  • Hyperdesmo HAA – to zaś z kolei jednoskładnikowa płynna membrana poliuretanowa, która powstała z połączenia Hyperdesmo i Acceleratora 3000. Taki skład pozwala na aplikację membrany nawet w bardzo niskich temperaturach oraz przy niskiej wilgotności powietrza.
  • Hyperdesmo Classic – wysoko elastyczna, silnie przylega do powierzchni. Jej skład oparty jest na czystych elastomerowych hydrofobowych żywicach poliuretanowych, co zapewnia idealną jakość i wytrzymałość, zarówno na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne, termiczne, jak i czynniki środowiskowe.