pokrycia dachowe, rodzaje pokryć

Innowacyjne pokrycia dachowe – Hyperdesmo

pokrycia dachowe, rodzaje pokryćPokrycia dachowe stanowią zwieńczenie całej konstrukcji. Pełni ono niesamowicie ważną rolę – zabezpiecza całość dachu przed negatywnymi warunkami zewnętrznymi. Hydroizolacja, odporność przed słońcem i czynnikami chemicznymi to podstawa ochrony każdego budynku. Na rynku jest dostępnych kilka wariantów pokryć dachowych. Wyróżnia się z nich szczególnie jeden – membrana hydroizolacyjna Hyperdesmo.

Pokrycia dachowe – rodzaje pokryć

Podczas budowania konstrukcji z dachami wielkopowierzchniowymi stosowane jest kilka rodzajów pokryć dachowych. Każde z nich posiada swoje wady i zalety. Standardem wciąż są papy – które w założeniu mają działać przeciwwilgociowo, izolując daną powierzchnię, w tym przypadku dachu. Papa asfaltowa traci na popularności, gdyż jest trudna w aplikacji i niezbyt trwała. Papa termogrzewalna z kolei ma problem z przepuszczaniem pary wodnej – na suficie może powstawać pleśń, a w pomieszczeniach panować będzie wzmożona wilgoć. Pokrycie wykonane z blachy jest natomiast podatne na uszkodzenia, aczkolwiek wciąż wykorzystuje się je w wielu sytuacjach. Szkło piankowe to rozwiązanie wytrzymałe i trwałe, ale jego wdrożenie może nam zająć sporo czasu. Membrany z tworzywa sztucznego EPDM charakteryzują się ogromną wydajnością, ale też niewielką elastycznością i niezbyt atrakcyjną ceną, szczególnie w przypadku dachów wielkopowierzchniowych. Jedno z najpopularniejszych pokryć dachowych – membrana PVC jest niezwykle wytrzymała, ale ciężko jest znaleźć taką, która zapewni nam skuteczną ochronę przed promieniami UV. Każdy z tych produktów jest warty uwagi i sprawdzi się w określonych warunkach. Ale istnieje jeszcze jedna, bardzo ciekawa i dosyć uniwersalna alternatywa.

Pokrycia dachowe oparte o płynną membranę dachową Hyperdesmo

pokrycia dachowe, rodzaje pokryćNieco inne podejście do pokryć dachowych prezentuje system Hyperdesmo. Jest to membrana hydroizolacyjna oparta na żywicach poliuretanowych. Jej sposób działania wyróżnia się na tle konkurencyjnych rozwiązań. Przede wszystkim jest łatwa do aplikacji, a dzięki jej płynnej formie rozmiar, kształt i specyfikacja dachu przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Po drugie bardzo szybko możemy zauważyć rewelacyjne efekty. Hyperdesmo zaczyna działać już po krótkim czasie, jak tylko zaschnie na danej powierzchni. Dach z takim pokryciem jest znacznie bardziej odporny na warunki zewnętrzne. Zawdzięcza to aspektowi hydroizolacyjnemu membrany Hyperdesmo. Woda jest najbardziej destrukcyjnym żywiołem jeśli chodzi o konstrukcje budowlane wszelkiego typu. A jej połączenie z wahaniami temperatury, które przecież w Polsce są absolutną normą, może skończyć się prawdziwą katastrofą. Fizyka jest bezwzględna – ale ludzka innowacyjność i postęp techniczny spokojnie z nią rywalizuje. Membrana dachowa Hyperdesmo jest otwarta dyfuzyjnie (dobrze odprowadza parę wodną z wnętrza do atmosfery), a także wykazuje świetne właściwości do walki z promieniami UV.

Konserwacja starego pokrycia dachowego

pokrycia dachowe, rodzaje pokryćPopularne rodzaje pokryć dachowych – jak papa czy blacha – nie są pozbawione wad. Po kilku latach użytkowania tego typu pokrycia dachowe ulegną erozji, zaczną pękać i będą wymagały naprawy. Ale bez obaw – możemy szybko i prosto dokonać renowacji pokrycia naszego dachu, a przy okazji zapobiec występowaniu problemów w przyszłości. Stosując system płynnych membran dachowych Hyperdesmo bezproblemowo naprawimy całość pokrycia dachu. Bezszwowe spoiwo zaaplikowane na dach po pewnym czasie stworzy barierę łączącą i umacniającą wszystkie elementy. Zapobiegnie również wilgoci i wpływowi innych czynników atmosferycznych, z taką samą skutecznością jak podczas aplikacji na dach bez żadnych defektów.

Warto postawić na sprawdzone rozwiązanie

System płynnych membran dachowych Hyperdesmo doskonale spełni rolę pokrycia dachowego. Dzięki łatwości w aplikacji i ogromnej wytrzymałości to rozwiązanie sprosta wymaganiom nawet najbardziej zaawansowanych konstrukcji. Co ważne, produkt Hyperdesmo jest certyfikowany przez Europejską Organizację Aprobat Technicznych. Zaklasyfikowanie do kategorii W3 gwarantuje trwałość zaaplikowanej membrany dachowej przez minimum 25 lat.